Bydlení s dětmi, aneb život vzhůru nohama

Přišli jste na neohlášenou návštěvu k někomu, kdo má děti, a udivil vás ten ohromný nepořádek, který všude panoval? Počkejte až budete mít svoje děti, a pak to teprve pochopíte. Bydlení s dětmi totiž není jen o radosti, lechtání malých nožiček, dětském smíchu, který zazní vždy, když vykouknete zpoza dlaní. Nejenže většina dětí disponuje úžasnou super schopností udělat nepořádek během chvíle, ale také vám seberou většinu času, který byste zjevně trávili právě úklidem. Možná pak nastanou chvíle, kdy budete uvažovat, zda umýt tu horu nádobí, která se valí ze dřezu, nebo si jít konečně odpočinout. A když pak zvolíte tolik vytoužený odpočinek, zazvoní vám u dveří neohlášená návštěva, a bude se divit, proč nemáte uklizeno.

Hračky všude

Ačkoliv byste tomu možná nevěřili, je to běžný jev ve většině domácností s malými dětmi. Ještě než dítko začne chodit, už si rádo hraje, a jedna hračka k rozvoji jeho smyslových vjemů zkrátka nestačí. Pokud pak budete chtít například naházet prádlo do pračky, nebo si konečně sníst oběd, je nejlepší naskládat na zem hračky, a dítko položit mezi ně, aby se zabavilo. A jen co dojíte (někdy ani to se nepovede) už dítko křičí, nebo křičí to druhé, a tak seberete dítě ze země, a hračky necháte hračkami. Do večera se tímto způsobem navrší hračky v každé místnosti, kde jste přes den trávili čas, a tak se poslušně zvednete z pohodlného gauče, a půjdete sbírat.

chlapec s hračkami

Flekaté a pokreslené

Jakmile dítě začne objevovat svůj umělecký talent, poznáte to v celém bytě. Stejně jako jeskynní lidé, začne nejprve na stěnách, pokračovat bude po nábytku, dekoracích, a možná se dostane i na vaše oblečení. Možná se dušujete, že byste nenechali dítě samotné tak dlouho, aby stihlo něco pokreslit, ale ony jsou to lišky podšité, a než stihněte dokončit potřebu na toaletě, máte doma o umělecké dílo více. Stejně tak je to s fleky, které budou zdobit každý centimetr vašeho domu. Většinou jde o fleky od jídla, šikovnější zvládají i jiné věci. 

pomalované ruce

Nedostupné

Jelikož děti jsou velmi vynalézavé, budete muset celý byt zabezpečit. Zámky na oknech, nebo odmontované kliky jsou bodem číslo jedna. Pokaždé když budete chtít vyvětrat, bude potřeba najít klíč, nebo opět namontovat kliku. Redukce na záchodě, kterou budete neustále sundávat a vracet zpátky, je také velkou zábavou, zvlášť pokud spěcháte na záchod, a musíte ji sundávat. Dále pak musejí pryč veškeré krásné dekorace z dolních polic, malé předměty, a vše, co je pro dítě nebezpečné.