Single bydlení a osm důvodů, proč ho milovat

Samo sebou se člověk může občas zdát osamělý, pokud bydlí sám, ale o přece neznamená, že skutečně nikoho nemáte jenom se nemusíte vázat, prostě si užíváte života. Chodí k vám na časté návštěvy přátelé i rodina, a jistě máte tu a tam i návštěvu opačného pohlaví.
kočka na židli
Poprvé o samotě?
Pokud jste se právě přestěhovali od rodičů a žijete konečně sami, případně máte první byt jako studenti, jistě je vám jasné, že to má nevýhody. Ale také nepřeberné množství výhod! Jaké například?

Jak si užívat bydlení o samotě, aniž by vás okolí litovalo?

1. Nemusíte se nikomu líbit. Prostě si na sebe natáhnete, co je zrovna po ruce. Že nemáte ponožky do páru? No a, vezměte si zkrátka dvě nepadnoucí ponožky. Koho to znervózňuje? Vás tedy rozhodně ne. Nechce se vám oblékat kalhoty, nebo je horko a vy chcete být jenom ve spodním prádle? Do toho!
sobí ponožky
2. Nikdo vás nesleduje a s nikým se o svůj prostor nemusíte dělit. To znamená, že můžete dělat všechny ty hlouposti, které tolik milujete! Můžete tancovat v obýváku, můžete poslouchat hudbu opravdu nahlas, nebo si zpívat – nikdo vás neslyší, takže vás nemůže nikdo soudit.

3. Nemusíte se žinýrovat. Chcete sníst zmrzlinu, kyselé okurky a k tomu celý talíř špaget s boloňskou omáčkou? Nikdo se na vás nebude dívat skrz prsty.

4. Nikdy neuděláte sama tolik nepořádku, takže nemusíte tolik uklízet.

5. Můžete jíst, kde se vám zachce. Klidně třeba v koupelně při koupeli.

6. Můžete zůstat celý víkend v posteli a ani se nehnout z místa. Dokonce ani na jídlo ne!

7. Nikdo vám nebere vaši koupelnu. Je jenom vaše, takže si můžete strávit ve vaně klidně i tři hodiny, poslouchat hudbu a číst oblíbené knihy.
zpěvačka karaoke
8. Klidně si mluvte sama pro sebe – pokud bydlíte sama, je to zcela normální! Pokud se při tom necítíte nejlépe, můžete si pořídit kočku. Nezabere vám příliš mnoho času se o ni starat, a navíc dvacet hodin denně prospí, takže vám bude vždy „naslouchat“.

Nezařazené