Jak si uzpůsobit pokoj na studium?

Nehledě na to, zda dbáte na sebevzdělávání a učení je Vaší oblíbenou činností, nebo se mu zkrátka nemůžete kvůli povinné školné docházce vyhnout, pro ulehčení procesu lze okolní vlivy naklonit ve Váš prospěch a docílit příjemnějšího prostředí s přívětivou atmosférou. Jak si tedy upravit vlastní domácnost a především prostředí, ve kterém trávíte největší zlomek dne během snahy o zlepšení svých dovedností a schopností? 
 studovna s psacími potřebami
Čerstvý vzduch: Vyvětrat si a načerpat čerstvý vzduch před samotnou činností náročnou na přemýšlení a vyžadující mnoho trpělivosti a píle podpoří kvalitu zisku, přičemž urychlíte celkový průběh a pravděpodobně mnohem rychleji odložíte pomůcky s pocitem rozproudění vědomostí a plnohodnotné obratnosti v dané sféře.
 
Nenechte se vyrušovat: Je-li to ve Vašich kompetencích, zajistěte si klidné prostředí, kdy nebude docházet k neustálé nutnosti vnímat nežádoucí okolní vlivy. Relaxační hudba či jiný osvědčený podklad se může ukázat jako značná výpomoc, avšak opakovaný křik, rachot a podobné zvuky naruší veškerou soustředěnost. Izolování se od ostatních osob a zvolení tiché místnosti se tedy stává samozřejmostí.
 
Květiny: Prozářit si pokoj trochou živých organismů není nikdy na škodu. Za předpokladu, že Vás neprovází alergie na pokojové rostliny, lze jejich přítomností pokoj skvěle naladit. Nejen že se jeví jako esteticky ozvláštňující prvek, který obratem zútulní Vaše působiště, ale taktéž bude představovat doplněk podporující hodnotnost Vaší snahy.
 symbol studia složitých zákonitostí či businessu
Ozvláštnit celý byt či pouze jediný pokoj s největším využitím pro danou činnost povede k mnohým prospěšným výsledkům. V první řadě si snadněji vštípíte nové informace, případně i takové, u nichž se předpokládá dávná znalost, do paměti, ale taktéž vylepšíte a pomůžete k organizovanosti prostoru, jež se dá uplatnit naprosto vždy.