Přípravy se nevyplatí podceňovat

Na každou změnu je velice dobré se připravit. A mnohdy je potřeba připravit nejen sebe, ale také věci kolem nás. S příchodem chladnějších dní podzimu a zimy se pro nás mnoho věcí mění. Mnoho věcí se také mění pro náš venkovní bazén, který nám celé léto spolehlivě sloužil. Jestli chcete, aby se opět v naprostém pořádku dočkal další koupací sezóny, a Vy jste si díky němu mohli opět zpříjemňovat horké letní dny, měli byste ho nejdříve pořádně připravit na chladné období, které po každém létě následuje. Pečlivá příprava se Vám totiž zaručeně vyplatí. Vždy byste měli začít tím, že uschováte veškeré příslušenství, hadice a filtrační systém na suché a bezpečné místo, na kterém bude vše bez problémů k nalezení, jakmile začne další koupací sezóna. To ale samozřejmě není vše. Dále byste se měli zaměřit na bazén samotný. Je dobré odpustit nějakou část vody a zkontrolovat, zda je voda v naprostém pořádku a někde se netvoří řasy či usazeniny. Poté byste do vody měli aplikovat
kvalitní zazimovač do bazénu. Dávkování dodržujte podle návodu od výrobce. Tento přípravek se postará o to, aby voda vydržela v dobrém stavu a na stěnách či dně nevznikaly usazeniny. Nezabrání ovšem vzniku ledu, proto byste měli i na tento problém velice dobře myslet.

Připravenost je základ

Proto se Vám mohou hodit dilatační plováky, které bez problémů absorbují objemové změny. Led má přeci jenom větší objem než voda v kapalném stavu, a proto je potřeba se na tyto změny nějakým způsobem připravit. Pokud ovšem nemáte plováky po ruce, nevadí. Hodit se budou také prázdné plastové lahve, které už Vám poslouží naprosto stejně. Když vše navíc přikryjete plachtou, která zabrání nečistotám, aby se dostaly do vody, vše bude v tom nejlepším pořádku. Jen nezapomínejte pravidelně z plachty odstraňovat napadaný sníh.