Nebezpečí internetu

Když se v dnešní době řekne internet, úplně každý ví, o čem je řeč. Je to obrovská virtuální síť, ve které najdeme snad úplně všechno. Je to rozhodně fenomenální vynález. Je ale lidem prospěšný, nebo si z něj udělali jen další útočiště a ostatní lidi tak ohrožují?  To si rozebereme níže v tomto článku.
 internetové prohlížeče

  1. Když si porovnáme dobu, například 30 let zpátky, a budeme se bavit o tom, jak probíhá Školní výuka. Rozhodně máme v dnešní době velkou výhodu, dříve si žáci všechno museli hledat v učebnicích, encyklopediích nebo si to prostě zjistit od někoho. Dnes nám stačí vzít do ruky mobil, zapnout internet, a vyhledat si cokoliv chceme. Ovšem ne vždy to musí být pravda, na internetu se může pohybovat spousta lží, proto nevěřte všemu co se tam píše.

 

  1. Podívejme se na to teď třeba z pohledu bankovnictví. Pokud si například váš dědeček chtěl uložit nějaké peníze, musel je vzít do obálky a jít s nimi do banky. Pokud je chtěl opět používat, musel si pro ně zase přijít. Dnes to máme opět o něco jednodušší. Díky internetu, můžeme využívat služby internetového bankovnictví a naše peníze mít vždy po ruce To se ale někdy může vymstít, a moderní zloději Vám můžou bankovní účet snadněji vykrást.

 tablet s internetem

  1. Na internetu existuje mnoho stránek, se zaměřením na všechno možné. Jednou z takových stránek je například Facebook, který nám umožňuje být v kontaktu s lidmi třeba z druhého konce planety. Výhoda je v tom, že je to zcela bezplatné. Dříve, pokud jste se chtěli s někým spojit, museli jste vzít do ruky tužku, papír, a napsat dopis. Dnes Vám k tomu stačí připojení k internetu a chytrý telefon.

 

  1. Nesmíme opomenout také kategorii, kterou každý z nás využívá dennodenně. To je jednoznačně zábava. Vezměme si, že v dřívější době, pokud si někdo chtěl zajít, například na film, musel jít do kina. Málokdo měl doma televizi. Nám stačí otevřít počítač, vyhledat si na jaký film se chceme podívat, spokojeně se usadit do křesla a nerušeně si užívat pohodu filmu.