Sporty, které mnoho z nás nezná

Pokud se řekne sport, většině se možná vybaví něco jiného, nicméně většinou by odpovědi byly něco jako fotbal, volejbal, hokej nebo například tenis. Tyto sporty jsou u nás rozšířené a každý z nás je zná, sleduje je, podporuje je nebo například je rovnou dělá. Nicméně existuje opravdová spousta sportů, které se dají dělat a opravdu se ve světě pořádají, avšak jsou tak netradiční, že je možná mnoho z nás nezná a ani nikdy o nich neslyšela. Nicméně si myslím, že některé z nich jsou zajímavé, nebo alespoň zábavné.

Sporty

Jeden z takových sportů souvisí s hokejem, nicméně samozřejmě, že to nejde o klasický hokej, ale podvodní hokej. Jak již název naznačuje, hra se hraje pod vodou. Je to tedy sportovní disciplína, při níž hraje velkou roli kapacita plic. Dále je například sport, který můžeme znát například ze seriálů nebo filmů, jenže tam se nejedná tak úplně o sport, ale komický prvek. Většinou to jsou scény, kdy se postavě dostane do kalhot nějaký hlodavec, jako je myš, krysa nebo například fretka. A právě takový sport existuje a je jmenuje se pod anglickým názvem Ferret Legging. Cílem tohoto sportu je skutečně držet je tam co nejdéle, nejlépe více fretek najednou. Světový rekord zde byl přes 5 hodin, a to bez spodního prádla.

Králičí hop

Další příklad se netýká tak úplně nás lidí, jako spíš zvířat. Asi všichni známe dostihy, nebo například podobný sport, který se koná pro psy. Nicméně věděli jste, že takový sport, jako je zdolání překážek, existuje i pro králíky? Říká se tomu různě, ale zde ho můžeme znát pod názvem Králičí hop. Nicméně pokud o tom slyšíte prvně, tak se možná budete divit, že tento sport je zde v Česku vcelku známy a provádí se zde. Je to zábavné a zajímavé. Alespoň za mě je skvělé, že do sportů zakomponujeme i zvířata, jelikož je to pro ně mnohdy také velká zábava a je to na nich znát.