Jednou tak a podruhé zase onak

Když natrefíte na poklad
Jdete si prostě pouze tak uličkou v obchodě. Koukáte, rozhlížíte se a v zásadě nepátráte po určitém outfitu nebo třeba doplňku. Užíváte si poklidného odpoledne věnovaného sobě, nebo jste se s kamarádkou rozhodly si vyrazit „mezi lidi“.
Podobné rozpoložení bývá nejlepší. Protože když freneticky neběháte od obchodu k obchodu a za každou cenu nepotřebujete hned ten den nalézt oblečení, v nichž byste oslnili okolí (nebo třeba i šéfa v zaměstnání), dost často se Vám bezděky podaří natrefit na oděv, o které jste dosud ani neuvažovali, ale při prvním pohledu na daný kousek přesně víte toto:
· Že Vám padne.
· Že v něm budete vypadat skvěle.
· Že jej jistě využijete.
· Že ho prostě musíte mít.
pověšená trika
Síly vesmíru, nebo která to vyšší moc Vám najednou sešle do klína to, co jste ani nevěděli, že potřebujete, ale s čím si užijete spoustu zábavy a pohody. Prostě dokonalý zážitek z nákupu. Ať už je sklon k utrácení jakkoli negativním jevem, v dané chvíli zažíváte skutečně téměř duševní nirvánu.
A každý dobrý pocit se přeci počítá, ne?

Když Vám z ošklivého semínka vzejde nádherná rostlina
Pak tu máme druhou, poněkud opačnou, situaci, která ve svém důsledku však může vést ke stejnému uspokojení. Jste v plně nákupním modu, hledáte, šmejdíte a doufáte, ale nic neodpovídá Vaší přesně představě. Nakonec v regálech narazíte na kousek oděvu, který je pouze lehce podobný tomu, co si v hlavě promítáte jako dokonalý výsledek a z toho všeho trmácení se a vlastně neúspěchu si jej rozhodnete zakoupit, a to také proto, že je zrovna o 60 0 levnější, než býval.
červený kabátek
Poté, co si jej doma opakovaně obléknete, představíte se v něm rodině (která Vás zcela výjimečně pochválí) a několikrát si jej s nevelkým nadšením vezmete do společnosti však zjistíte, že jste narazili na další poklad. Na oděv, který Vás sice zpočátku neoslovoval, ale do nějž jste se postupem času – díky jeho pohodlnosti, praktičnosti a tomu, že výborně podtrhuje Vaše rysy – skutečně zamilovali.