Kotvičník nejen pro muže

Kolem kotvičníku (latinsky tribulus terrestris) vznikla obrovská spousta nejrůznějších mýtů, ale dnes vám vše ujasníme. Řekneme vám, jaký to má vliv na hormonální rovnováhu (hlavně testosteron a estrogen) a především komu tato bylina nejlépe poslouží.

Nejdůležitější informací o kotvičníku lékařském zemním je, že neobsahuje žádné hormony. Jak tedy přesně funguje? Vysvětlíme si to na základě mužské hormonální soustavy. Účinnými látkami této byliny jsou steroidy saponiny, které stimulují produkci testosteronu potlačením přirozených hormonálních receptorů. Díky tomu se v organismu začíná vytvářet více luteinizačního hormonu, který následně nutí tělo k větší výrobě testosteronu.

Kotvičník lékařský zemní

Jak zjistíte, že trpíte nedostatkem testosteronu? Mezi nejznámější příznaky patří: nezájem o sex, problémy s erekcí a produkcí semene, ztráta vlasů, únava, hubnutí, tloustnutí, osteoporóza, změna nálad a ztráta sebevědomí. Našli jste se v tom? Máte tím pádem nízkou hladinu testosteronu.

Musíme zdůraznit, že kotvičník pro ženy https://www.energiezivota.com/superfoods-superpotraviny/kotvicnik-ucinky-a-zkusenosti-s-uzivanim/ je také naprosto skvělým přírodním produktem, který naopak jim pomůže zlepšit hormonální rovnováhu estrogenu. Nemusíte si tedy dělat starosti, že vám narostou vousy a budete mít svaly jako kulturista, jelikož organismy obou pohlaví jsou úplně odlišné.

Kotvičník se především doporučuje pro ženy a muže, kteří již dosáhli 40 let – není to přesně určená hranice, ale je všeobecně známo, že v tomhle věku produkce pohlavních hormonů rapidně klesá.

Zlepšete svůj zdravotní stav již dnes

Dalšími obrovskými zdravotními výhodami kotvičníku jsou: zachování zdravé močové soustavy, posílení srdce, čištění krve a zvýšení imunity.

Pokud vás naše nabídka zaujala a chtěli byste zlepšit svůj každodenní život na výrazně lepší, tak objednejte kotvičník již dnes. V případě jakýchkoliv dotazů nám napište nebo zavolejte.