Cesta k vysněné postavě

Vzduch se krásně ohřívá a sluníčko vás láká na pláž či na koupaliště. Že se vám nechce do plavek, protože vaše postava stále není dokonalá? Nevadí, stačí, když do svého života zařadíte pár zdravých návyků, a kila půjdou dolů skoro sama.
volné kalhoty
1. Vylaďte si jídelníček
Pokud budete dodržovat správný jídelníček, můžete být za pár týdnů štíhlá jako proutek. Zařaďte ale dostatek ovoce a zeleniny, nepřehánějte to s cukrem ani s masem, raději jezte ryby. Jídlo vždy v klidu jezte, pořádně žvýkejte a nespěchejte. Jídlo si vybírejte takové, které je na pohled lákavé, protože ne nadarmo se říká, že jíme i očima. Snažte se jíst v pravidelných tříhodinových intervalech, a uvidíte, že optimální váhy brzy dosáhnete.

2. Pitný režim
Důležitý je také pitný režim. Vypít byste měla alespoň tři litry čisté neperlivé vody denně. Pijte v pravidelných intervalech. Pokud nemáte pocit žízně, mějte na stole vždy sklenici s vodou a po douškách upíjejte. Nic se však nemá přehánět, proto myslete na to, že i nadměrný příjem tekutin zatěžuje organismus.
cvičení v teplákách
3. Bez pohybu to nepůjde
Bez pravidelného pohybu optimální váhy nikdy nedocílíte. Doporučená pohybová aktivita je minimálně třikrát týdně. Bohatě však stačí, když budete chodit na svižnější procházky, které můžete využít také jako skvělý odpočinek mezi prací.

4. Dostatek spánku
Součástí redukce váhy je plnohodnotný spánek, který je základem pevného zdraví i štíhlé postavy. Nekvalitním spánek může být důvodem obezity, proto spěte alespoň osm hodin denně.
žena u vodopádu
5. S chutí do toho
Jestliže chcete začít hubnout, měla byste to dělat s radostí. Pokud pro vás snižování váhy bude utrpení hned od počátku, nikdy nedosáhnete správného cíle. Proto si jídelníček nastavte tak, abyste nikdy nehladověla. Raději jezte častěji po menších dávkách, a nejezte nic, co vám vyloženě nechutná. Pokud seženete nějakého parťáka, který s vámi bude chtít také hubnout, je to velké plus. Cesta k optimální váze někdy bývá trnitá, a když na to nebudete sama, půjde to snadněji.

Nezařazené