Správným cvičením ke štíhlosti

Jestliže jste se rozhodli hubnout a chcete hubnutí podpořit, je vhodné, abyste zařadili i nějaký druh pohybové aktivity, i když jste na ni dosud nebyli zvyklí. Věřte nám, že kilíčka tak půjdou dolů rychleji, a dokonce podle toho, jaké cvičení si sami zvolíte (nebo si nechce poradit od zkušenějších). Tělo se začne i lépe formovat v těch proporcích, které byste rádi zmenšili.

obézní ženy

Ale co je důležité, neměli byste se do pohybu vysloveně nutit, i když na druhou stranu, jestliže jste nebyli zvyklí cvičit, asi se vám nebude chtít. Zvolte proto kompromis. Nemusíte hned začít chodit do posilovny, ze které ostatně máte i obavy, zdali byste posilování a cvičení zvládli a jak se na vás budou ostatní dívat, ale začněte s naprosto přirozeným pohybem. Už jen to, že jste byli naučení do práce jezdit autem, byť vaše zaměstnání bylo téměř za rohem, nechejte svého miláčka stát v garáži a vydejte se ke svému chlebodárci pěšky anebo na kole. Možná se k tomu budete muset přemlouvat, ale za pár dnů zjistíte, že vám pohyb dělá dobře. Chůzí na čerstvém vzduchu se pěkně provětráte, mozek bude lépe fungovat, protože se stačí okysličovat a jestliže vám na cestu bude svítit sluníčko, pochytáte ještě navíc tolik potřebný vitamín D.

chůze do práce

Máte-li problém s chůzí a nechce se vám docházet ani na kolektivní cvičení, pak vám nezbude nic jiného než začít cvičit alespoň doma. Pro začátek volte jednodušší cviky, ale pokuste se prodlužovat výdrž, nikam nespěchejte, každý cvik zodpovědně prodýchejte. Dýchání při cvičení je základem úspěchu! Nemáte-li žádnou zkušenost a nevíte, jak cvičit správně, pak na internetu najdete spoustu tipů cvičení pro začátečníky anebo pozvěte k sobě domů kamarádku, která si se cvičením tyká a dokáže vám poradit jak a kdy cvičit. Navíc, ve dvou se to lépe táhne!

Najděte si aktivitu, která vás bude bavit a když zjistíte, že kila jdou dolů rychleji, věřte, že si cvičení i zamilujete.