Schody pomáhají překonat výškový rozdíl

Schody jsou velmi důležitým prvkem v řadě nemovitostech, a proto záleží na jejich výběru. Interiérové schody musí zároveň dobře vypadat.

Schody pomáhají překonat výškový rozdíl

Prakticky prvek

Když máme nějaký výškový rozdíl či vícepatrový dům, tak se musíme nějak snadno mezi patry pohybovat. U panelových domů se o to stará výtah, ovšem u rodinných domů a podobně je zbytečný, protože postačí schodiště. Venku je zapotřebí, aby tento stavební prvek odolával korozi a nebyl problém po nich chodit i když bude mokro. Doma je situace jiná, protože na schody nepůsobí až takové nepříznivé podmínky, ale mnohem více záleží na vzhledu.

staré schody

Každé schody se počítají individuálně, protože musí splňovat jisté parametry a bezpečnost. Jednotlivé schodky musí být nějak daleko od sebe a sklon musí mít správnou hodnotu, aby se po nich dobře chodilo. Samozřejmě je něco jiného navrhovat rovné schody oproti točitým, protože každé mají jinou konstrukci. Jedná se o nosný prvek, na který musí být spoleh, a proto se počítá s dostatečnou bezpečností. Z toho plyne, že projekt musí dělat odborník.

Interiérový prvek

Schody třeba uvnitř domu jsou vzhledem k svým rozměrům mnohdy dominantou, která je v místnosti nepřehlédnutelná. Pokud chceme vyměnit staré schodiště za nové, tak je potřeba zvolit vhodný typ a samotné provedení, aby nám ladili ke všem věcem okolo a celkově se do interiéru hodili. Výběr interiérových schodišť je opravdu rozsáhlý, takže jistě najdete vhodné řešení. Pokud nemáte prostoru na zbyt, tak se mnohdy volí samonosná schodiště, protože jejich konstrukce umožňuje snadné uchycení k boční nosné zdi.

moderní schody

Nejlepší je kontaktovat tuto odbornou společnost a ona už Vám se vším poradí. Starají se o kompletní realizace, takže ke schodišti zařídí i zábradlí. To je velmi důležitý prvek, protože se o něj můžeme zapřít a bezpečně po schodech. Chrání také před vypadnutí, protože pád z velké výšky je velmi nebezpečný. Ve finále budeme tedy doma mít opravdu hezké a praktické schodiště, po kterém bude radost chodit.