Po stopách Kulového blesku aneb stěhujeme se v Praze


Máte rádi starou českou filmovou klasiku, kam patří i legendární „Kulový blesk“ z roku 1978? Filmový námět, scénář i režie byly natolik okouzlující, že si tento film někteří lidé mohou pouštět opakovaně, a stále je bude něčím oslovovat. Například tím, kde se odehrává jeho děj. Jestliže se právě vy chystáte k levnému stěhování v Praze http://www.odnesto.cz/levne-stehovani-praha/, pak byste si mohli děj filmu některými momenty připomenout.

Jízda autem na Kulaťáku – když se spěchá a dohání nějaký skluz, může to skončit katastrofou, například dopravní nehodou. Neriskujte za volantem a nesnažte se všechno dělat na poslední chvíli, ve filmu to skončilo dobře, protože byl ve voze kutilsky vyrobený airbag ing. Severýna, ale ve vašem případě to tak být nemusí. Začněte s přípravnými pracemi před stěhováním alespoň měsíc předem, abyste pak nebyli zbytečně stresováni.

stěhovací rudl

Objevy a vynálezy – jestliže také stěhujete dílnu plnou strojů a zařízení, jako tomu bylo u inženýra Severýna, dejte to stěhovací firmě včas na vědomí. Stěhováci si poradí třeba i se soustruhem, hoblovkou nebo tabulovými nůžkami, ale musí to vědět v dostatečném předstihu.

Fazekašovi před domem – domluvte si včas u stěhovací firmy termín stěhování, abyste měli jistotu, že vás ve stěhovací den opravdu přestěhují. Pokud bydlíte v nájemním bytě a jeho majitel potřebuje byt do určitého data uvolnit, abyste nedopadli jako Fazekašova rodina, která se octla na městském sídlišti na trávníku před domem.

stěhování v Praze

Balení věcí u Mistra Bílka – k balení věcí si přizvěte někoho na výpomoc, případně vám s tím může pomoci stěhovací firma. Mistr Bílek by to sám nezvládl a možná, že to nezvládnete ani vy, pokud máte doma příliš mnoho věcí, které je zapotřebí také roztřídit.

Žádný alkohol – Josef Abrhám řídil palbu kamenů do okna, což skončilo jeho rozbitím, a to vše pod vlivem alkoholu. Vy se jeho konzumaci raději vyhýbejte ve vlastním zájmu, protože při stěhování je zapotřebí být bdělý a ostražitý.