Pár triků pro přirozenou krásu

Zatímco minulé desetiletí se ženy vylepšovaly pomocí spousty umělých doplňků a spousty make-upu, nyní je opět v kurzu přirozená krása. Není tím myšleno neoholené podpaží (ačkoliv i tenhle trend se dost rozrůstá), ale krása bez umělých vylepšení. To však neznamená, že o sebe ženy mají přestat pečovat. Podívejme se na různé tipy a triky, jak podpořit svoje přirozené já, vyzdvihnout své přednosti a zakrýt nedokonalosti.

žena s květinovým věncem

Pleť

Spousta make-upu a přehnané konturování už není v kurzu. Pokud vidíte hranici mezi make-upem a vaší skutečnou tváří, jdete na to špatně. Ideální je používat pouze lehký make-up, nebo BB krém a rozjasňovač. Pokud máte problematickou pleť plnou nedokonalostí, které se obvykle snažíte překrýt make-upem, hledejte problém jinde. Problémy s pletí mohou být genetické, ale lze s nimi bojovat pomocí správné stravy, dostatečného pitného režimu, minimalizování stresu a používání správné kosmetiky. Nemusíte to přehánět s pleťovými maskami a drahými krémy. Pravidelná hygiena a přírodní krémy, či olejíčky budou stačit. Občasná návštěva kosmetiky, kde se poradíte s odborníky, také není od věci.

Řasy

Lepené řasy už jsou passé. Nyní už postačí řasenka a pomoct si můžete také kleštičkami na řasy. Máte-li však řasy krátké, řídké, nebo vám hodně padají, můžete zkusit podporu růstu řas v podobě séra, které jednoduše ráno i večer aplikujete na čisté řasy. Na trhu je větší výběr, je však důležité volit kvalitní a nejlépe přírodní kosmetiku, která skutečně zabírá.

Ve všech případech volte jen kvalitní a nejlépe přírodní kosmetiku, protože zbytečná chemie vaší kráse vůbec neprospívá a životnímu prostředí také ne. Hledáte-li obchod s velkým výběrem kvalitní přírodní kosmetiky, vyzkoušejte Pulo (pure love), kde naleznete ověřenou kvalitu za skvělé ceny.

péče o pleť

Vlasy

Šílené účesy a peroxidové barvy jsou minulostí. Nejlépe vám přeci sluší vaše přirozená barva, kterou můžete maximálně doplnit lehkým přelivem, nebo melírem. Ať už krátké, či dlouhé, vlasy musí především vypadat zdravě. Nadměrné používání žehličky, či kulmy, vlasy ničí, vysušuje a oslabuje. Musíte-li, zvolte žehličku napařovací a kulmu nahraďte pěnovými natáčky. Používejte správnou vlasovou kosmetiku, tedy tu přírodní a volte kartáče, které jsou pro vaše vlasy nejvhodnější.

Nehty

Umělé a gelové nehty připomínající cikánskou věštkyni raději vynechejte. Nejenže nepůsobí vůbec přirozeně, navíc mnohdy ničí vaše pravé nehty. Navíc s pomocí ochranných laků a sér můžete dosáhnout toho, že vaše vlastní nehty porostou dlouhé a pevné.