Nabírání svalů

Málokdo je skutečně spokojený se svým zevnějškem, většina lidí se cítí tlustá nebo alespoň málo svalnatá. Skoro nikomu se nelíbí povolené paže a pneumatiky na břiše. Všechno jde ale řešit a zhubnout nebo vytvarovat svou postavu může úplně každý. Je k tomu samozřejmě potřeba práce, úsilí a hlavně trpělivost.

sportovec

Změna vašeho těla zabere nějaký čas, na to se připravte a obrňte se trpělivostí. Jestli vám někdo tvrdí, že můžete zhubnout za týden a za další hned nabrat místo tuku svaly, tak vám lže. Abyste své tělo vytvarovali, tak je potřeba především správné cvičení. Nejúčinnější je posilování, klasicky s činkami. Ale svaly můžete samozřejmě budovat i během jiných sportů. Posilování má tu výhodu, že se přesně zaměřujete na konkrétní svaly a můžete je během daného cviku krásně procítit. Tím urychlíte a zlepšíte růst vašich svalů, když jim budete věnovat pozornost a cviky provádět správě a soustředěně, uvidíte výsledky rychleji.

Důležitá je pochopitelně i správná strava. Pokud je vaším cílem budování svalové hmoty, tak se zaměřte hlavně na dostatek bílkovin. Není to všechno, ale je to naprostý základ. Jezte více vajíček, sóji, oříšků a sýrů. Bílkoviny můžete doplňovat samozřejmě i pomocí proteinových nápojů. Podívejte se například na stránky Goodly proteinové koktejly a vyberte si velké výhodné balení proteinu ve vaší oblíbené příchuti. Jestli se nemůžete rozhodnout, tak zkuste testovací balíček a sami uvidíte.

proteinový koktejl

Kromě stravy a cvičení si vyhraďte také dostatek času na odpočinek. Vaše svaly potřebují čas, aby se mohly zregenerovat a vyrůst. Pokuste se spát alespoň sedm hodin a každý den a alespoň jednou za týden si dopřejte rest day. V tento vyhrazený den nechoďte cvičit, ani nedělejte nic náročného. Přečtěte si knížku, jděte se projít nebo se podívejte na inspirativní film. Čas na odpočinek je stejně důležitý jako čas na cvičení, tak na to nezapomínejte.