Co musíte stihnout na prodlouženém víkendu v Chorvatsku?

Chorvatsko je obklopené Jadranským mořem a díky své ideální poloze v srdci Evropy a blízko moře je každoročně cílem mnoha turistů. Většina se vydá do Chorvatska na týdenní dovolenou, ale rozhodně není špatný nápad do této destinace vyrazit jen tak na víkend. Vyplatí se to třeba ve chvíli, kdy seženete opravdu laciné letenky.

vlajka

Pokud se vydáte do Chorvatska jen na pár dní, co všechno stojí za to, abyste viděli a zažili?

Pláže, které stojí za to navštívit

Ambrela Beach

Tato pláž se nachází v turistickém letovisku Verula a zátoce St. John`s Bay. Jedná se o poměrně prostornou pláž s nádhernou průzračnou vodou, která každý rok získává vysoké hodnocení za svou kvalitu. Pláž je oblázková.

Hawaii Beach

Tato nádherná pláž se nachází v oblasti Pula. Není nijak velká, ale je velmi oblíbená, proto je dost možné, že zde narazíte na hodně turistů. Voda zde opravdu připomíná letoviska na Havaji a často se zde objevují velké vlny.

Památky, které musíte vidět:

Chrám Sv. Augusta

Chrám, který je architektonickým skvostem v římském stylu. Nachází se ve městě Pula.

Diokleciánův palác

Tento palác se nachází v městě Split a pochází z 4. století. Jeho součástí je také katedrála, která je nejstarší fungující katedrálou na světě.

chorvatsko

Plitvická jezera

Jedno z nejznámějších turistických míst Chorvatska, které rozhodně stojí za to vidět. Jedná se o národní park blízko města Zadar, kde si můžete vychutnat dechberoucí pohled na jezera obklopena nádhernou přírodou.

Co musíte v Chorvatsku ochutnat:

  • Lanýže
  • Grilované jehně
  • Grilované sardinky
  • Sušenou šunku
  • Lokální sýry
  • Lokální pivo
  • Místní ovoce
  • Kremšnit

Chorvatsko toho ale nabízí mnohem více než jen zábavu na pouhých pár dnů. Určitě se vyplatí projezdit Chorvatsko křížem krážem, nebo se sem vracet opakovaně. Pokud byste se chtěli do Chorvatska vracet pravidelně, není nic lepšího než zde vlastnit vlastní nemovitost. Můžete si prohlédnout nabídku nemovitostí na prodej Chorvatsko.