Dostaveníčko v Českých Budějovicích

Kdo se chystá zajistit si levné ubytování v Českých Budějovicích a okolí, zpravidla počítá s tím, že si prohlédne památkově chráněné objekty v historické zástavbě, a zavítá na Černou věž. To je celkem pochopitelné a také chvályhodné, neboť městské jádro má své kouzlo, zvláště na podvečerních procházkách v teplém letním období. Můžete tu posedět v některé z mnoha kaváren, cukráren, čajoven a restaurací, milovníci piva si jistě nenechají ujít návštěvu Masných krámů a pivnici Budvarka v areálu pivovaru Budvar.

vrchol Kleti

Dalším bodem programu volných dnů pak bývá výlet na zámek Hluboká nad Vltavou, který patří k nejvýznamnějším památkám České republiky. Lákavou představou může být i jízda na kole či in-line bruslích přímo z budějovického centra podél Vltavy po úzké asfaltové cestě, která vás dovede přímo k zámeckému areálu.

zámek Hluboká nad Vltavou

Prohlédněte si město shora

Máte-li zájem shlédnout panorama města a k tomu navíc překrásnou krajinu Blanského lesa s Kletí, případně Třeboňskou pánev, Orlickou přehradu a další zajímavá místa, můžete si zarezervovat vyhlídkový let malým dopravním letadlem na letišti Hosín. Letiště se nachází necelé tři kilometry jihovýchodním směrem od zámku v Hluboké nad Vltavou, takže to máte z budějovického centra jen kousek.

Pohled na město a siluetu Blanského lesa ovšem můžete pozorovat i z Rudolfova a Hlincovy Hory. Krásný pohled do krajiny je z lokality Na Vyhlídce a z vrcholu Dlouhého vrchu. Není to příliš známé místo, znají jej převážně místní starousedlíci, ale rozhodně stojí za návštěvu.

A do třetice, chcete-li se kochat okolní podmanivou krajinou podhůří Šumavy, s dohledem k zámku v Hluboké a k západnímu okraji jihočeské metropole, rezervujte si alespoň jeden den na výstup na Kleť. Můžete se tam dopravit i velmi pohodlně sedačkovou lanovkou z Krasetína, a pokud důvěřujete své kondici, lze na Kleť vystoupat i na kole.