Cestujete často s dětmi?

Jezdíte s dětmi často delší vzdálenosti autem, jako třeba trasa Praha – Ostrava? To jsou nejmíň čtyři hodiny cesty, a i když budete dělat zastávky, tak otázkám typu: když už tam budeme? se určitě nevyhnete. Máte nějakou fintu, jak děti zabavit? Většina dětí ovládá tablet lépe než jejich babička s dědečkem, a po pravdě řečeno, pokud se dítě v autě při cestování zabaví, tak proč toho nevyužít. Nejmenší dítko se koukne na pohádky, a to větší si zahraje nějakou hru. Ale stejně rodiče doufají, že děti pokud možno v autě usnou. K tomu těm nejmenším mohou dopomoct polštářky do auta Mašinka Tomáš https://www.masinka-tomas.cz/c/do-auta-masinka-tomas.

autosedačka

Mít na polštářku svou oblíbenou postavičku, kterou zná z televize, která si poradí s každým problémem a má spoustu kamarádů, to může dítě uklidnit a přispět k pohodě cestování, protože není nic více stresujícího pro řidiče, než když veze řvoucí dítě. To už je potom lépe zastavit na nejbližší benzínce a nechat dítě pořádně proběhnout a vydovádět se. Naštěstí mnoho větších benzínek už má dětská hřiště, kde se mohou děti protáhnout a řidič si může odpočinout od řízení.

dětské hřiště

Cestovat s dětmi autem třeba až do Chorvatska k moři, to je pro mnoho dětí hodně dlouhá cesta, a proto rodiče volí cestu přes noc, což je zase náročné pro řidiče, pokud nejsou u na cestování v noci zvyklí. Není proto divu, že pokud jedeme přes den, je potřeba dětem zajistit nějakou zábavu a ať už jim půjčíme mobil nebo tablet, je třeba jim zajistit i pohodlí, co se týká kvalitní bezpečné, ale pohodlné sedačky a také cestovní polštářky a podhlavníky. A pokud budou mít polštářky zajímavé obrázky, je zase cestování o kousek kratší, protože si ho dítě může prohlížet a můžeme se s ním o obrázcích bavit.

Cestování s dětmi, to chce trpělivého řidiče a hodně hravých a zábavných pomůcek, které děti zaujmou.