Bezpečí a zodpovědnost

Je opravdu mnoho způsobů, jak podporovat společenskou odpovědnost. Pojem společenská odpovědnost organizací je opravdu takový soubor činností a postupů, aby každý člověk v nějaké skupině, ve které je, byl stejně zodpovědný, jako všichni ostatní okolo. Podle mého názoru je tohle opravdu důležité, protože každý člověk si musí uvědomit, že když se něco v nějaké skupině nebo organizaci stane, tak samozřejmě není odpovědný pouze jenom jeden člověk, ale celé společenství nebo organizace. Kolikrát se mi něco podobného stalo. Měla jsem s přáteli takový klub, kterému jsme říkali Čtenářský klub a klub radosti.

Mít kameru se vyplatí.

Vždycky jsme se tam scházeli, když jsme se doma nudili a rádi jsme si tam taky četli knihy anebo jsme si jenom povídali o knihách. Bylo to opravdu perfektní a já jsem si říkala, že lepší klub a organizaci jsem si vážně vybrat nemohla. Jenomže potom tam stála jedna taková nehoda. Nevíme od koho, ale někdo tam špatně uhasil cigaretu, takže tam chytla celá společenská místnost. Myslím si, že společenská odpovědnost taky spočívá v tom, že právě tímto se musí všichni občané přiznat, že je to jejich společenská odpovědnost. A právě kvůli tomu vzniká compliance, díky níž každý člověk je odpovědný sám za sebe a taky za tu skupinu, ve které je.

Zodpovědnost je na prvním místě.

Takže si myslím, že taková compliance společenství je poctivé a mělo by to tak být všude. Záleží ale pouze jenom na vás, jaké podmínky si ve společnosti či organizaci dáte. A jak to bude u vás vypadat. Protože ne mnoho skupin anebo jednotlivců by s tím nemohlo souhlasit, takže potom můžou vznikat různé nepříjemnosti, a to je potom velmi nepříjemné. Podívejte se na webové stránky gradegroup.cz/, kde najdete více informací. Takže, pokud byste chtěli vědět a znát taky více informací o compliance, tak sem nebojte a kontaktujte pracovníky organizace, kde vám všechno vysvětlí.