Výhody a účinky kolagenu na klouby

S přibývajícím věkem ubývá i přirozená produkce kolagenu. Lidské tělo si kolagen samo vyrábí, získává ho ze stravy. Ale s přibývajícím věkem produkce kolagenu klesá. A tím dochází ke změnám v celím těle. Kolagen je totiž přírodním pojivem a vyskytuje se například ve vlasech, nehtech, kůži, kloubech, svalech, šlachách i zubech.

Při snížení produkce kolagenu a jeho nedostatku, který může být způsoben různými faktory, se jeho nedostatek objeví většinou ve všech těchto oblastech. Mohou vám tak začít více padat a lámat se vlasy, kůže je méně elastická, objevuje se celulitida a samozřejmě vrásky. Lámou se více nehty, zuby jsou křehčí a samozřejmě dochází k bolestem zad a kloubů. Můžete také pozorovat určité křupání při rozhýbávání kloubů. To vše ukazuje na to, že vaše tělo má málo kolagenu.

užívání kolagenu

Je tak dobré zařadit více potravin, které kolagen obsahují a ze kterých si tělo něco vezme. Je dobré doplňovat i další prvky jako je vitamín C, vápník či vitamín D. Ovšem jen ze stravy se kolagen získává, ale jen málo. Proto je dobré zvýšit i jeho příjem v podobě různých kvalitních doplňků, které obsahují čistý kolagen či kolagen s nějakou další látkou, která podporuje zdraví vašeho těla.

pohybový aparát

Díky jeho pravidelnému užívání, tak pocítíte pozitivní účinky ve všech těchto oblastech. Může vás samozřejmě hlavně trápit bolesti kloubů a tak si pořídíte kolagen na klouby. Ale jeho účinky pocítíte nejenom na kvalitě a menší bolesti zad a kloubů, ale také na vlasech, kůži, nehtech a v dalších oblastech. Najděte si ale opravdu kvalitní kolagen, který bude mít dobrou účinnost, který vaše tělo příjme a bude vám po něm dobře a zároveň udělá dobrou službu a bude pro vaše tělo přínosem. Kolagen samozřejmě nepatří jen pro starší lidi, ale i mladší se potýkají s jeho nedostatkem. Proto pokud cítíte, že ho máte málo či chcete předcházet vzniku hlubokých vrásek, tak je dobré začít kolagen užívat pravidelně i v mladším věku.