Originální výrobky z minerálních kamenů

Máte rádi, když si můžete vybrat zboží přímo na míru? Podle znamení zvěrokruhu, zdravotních neduhů, nebo barev? Tento šperk zdobí krk, uši, ruce, ale také naše auta nebo klíčenky. Jsou dostupné u velkých firem, až po drobné prodejce ručních prací, známe jako Handmade. Tyto populární kameny jsou všude. Kupují se, nebo nechávají vyrábět i na výjimečné události.  
jedinečná barva chalcedonu
Z čeho vlastně jsou a čím jsou výjimečný? Jedná se o výběr z mnoha přírodních kmenů, které se těží po celém světě a následně upravuji do požadovaných tvarů. Každý z nich má specifickou barvu, strukturu a vlastnosti. Mezi nejznámější patří křišťál, ametyst, láva, achát, tyrkys, opál, citrín, kalcit, fluorit, sodalit, akvamarín, rubín, smaragd, růženín a mnoho dalších. V esoterice se uplatňuji duchovně, kdy mají potlačovat nebo rozvíjet schopnosti, otevírat čakry nebo chránit nositele. V oblasti zdraví zbavovat od deprese, nespavosti, bolesti hlavy, očí i orgánu. 
Náramek lze kombinovat i pomocí stříbrných, chirurgických, nerezových nebo zlatých přívěsků, a to vše v různých tvarech. Mezi oblíbené doplňky patří i známé Swarovski. Není těžké si vyrobit svůj vlastní i doma. Veškerý materiál, lze zakoupit v galanterii, nebo na internetových e-shopech. Pokud někdo není příliš zručný, může se přihlásit do kurzu. Naučí se techniky, jak tvořit, od náušnic až po růženec do auta. Používají se na běžné nošení do společnosti, plesy nebo doplněk k šatníků. Není doporučeno se s nimi koupat, nebo sportovat.
náramek z oblíbeného ametystu
Časem se mohou opotřebovat a ztrácet barvu. Pozor se má dávat při manipulaci, kdy není vhodný pád, protože hrozí rozlomení. Šperk se časem doporučuje opláchnout vlažnou vodou a vystavit na slunci, pro jejich aktivaci. Lidé si mohou vybrat z obrovského množství těchto skvostů, snad i proto jsou v dnešní době, tak v oblibě. Tyto přírodní produkty se hodí i pro zvířata. Nejčastěji se pořizují pro pejsky, králíčky, kočky nebo koně. Jednoduše originál pro každého.