Buďte přitažlivé

Pokud jsme v kontaktu s druhým člověkem, většinou nás zaujmou jako první oči, vlasy a pleť. Zvlášť u žen platí, že se chtějí líbit. Někomu pružná a zdravá pleť bez vad a problémů byla dána do vínku. Většina žen o ni musí denně náležitě pečovat. První zásadou u každé pleti je použití krému. Jeho výběr je důležitý a měl by se odvíjet od druhu naší kůže. Dámy se suchou pletí by měly používat krémy mastné. Na mastný obličej aplikujte krémy lehké a nemastící. Krémy pro všechny druhy pleti, by měly obsahovat UV filtr. Kůži promazáváme ráno a večer.
pleťový krém
Druhou zásadou je čištění. Zvlášť v případě, že používáte make up, je důležité pleť ošetřit. Odličovací prostředky by ženy měly také vybírat podle druhu kůže. Vybrat si můžete z čistících pleťových vod nebo mlék. U mastné pokožky je vhodné použít antibakteriální mýdla. Obyčejným mýdlem pokožku nemyjte, vysuší se. Při použití nevyzkoušeného odličovacího prostředku nebo krému, si nejprve aplikujte malé množství. Někdy se může stát, že na použitý kosmetický přípravek může vzniknout alergická reakce. Je to možné obzvlášť v případě, pokud jste k alergiím náchylné. Problematickou pleť mohou očekávat dívky v dospívajícím věku. Toto období provází tvorba akné.
ošetřená pleť
Takto problematická pleť bude vyžadovat speciální péči. Na trhu je mnoho výrobků, které obsahují přírodní extrakty. Jedním z nich je aloe vera, která protizánětlivým působením zklidňuje pokožku, a brání ucpávaní pórů. Pleti s tímto problémem by měly ženy věnovat intenzivní péči. Měli bychom si ošetřovat i pokožku na rukou. Většina, domácích prostředků obsahuje chemické přísady, které kůži vysušují. Použijeme-li takové přípravky, měli bychom si ruce ošetřit krémem. Vhodné není ani sprchování těla příliš horkou vodou. Teplá voda vysušuje stejně jako pěny do koupele. Lepší službu nám udělají tělové oleje.