Nadšené byly nejen děti

První návštěvy představení v loutkovém divadle už máte s dětmi za sebou. Všichni se už těšíte na nedělní dopoledne, kdy si děvčátka obléknou nové šatičky a kluci dostanou na světlé košilky slavnostní vesty. A vyrazíte za dalším pohádkovým dobrodružstvím na prknech, která znamenají svět. Při hledání dalšího vhodného představení objevíte reklamu nakouzelnickou show, určenou pro celou rodinu. Rozhodnete se na ni i s dětmi příští neděli vyrazit.

loutky u kufru

Vestoje tleskali i dospělí


Už při vstupu do sálu vás překvapí způsob jeho ozvučení. Podmanivá melodie vás doprovodí na vaše místa v hledišti. Ten je vyprodán do posledního místečka. Zhasnou světla a show začne.

loutky indiánů
V rychlém sledu se střídají kouzelnická vystoupení a vy se nestačíte divit, co všechno lze v tomto oboru předvést. Rozzářené oči dětí vám signalizují, že se jim představení moc líbí. Co však přijde v druhé polovině programu a smíchem rozboří celý sál, jste opravdu nečekali. Na scénu vystoupí kouzelník, který o sobě prohlásí, že jetrapno mág. A začne předvádět kouzla s obyčejným nafukovacím balonkem. Způsobem, který rozesměje i ty nejzatvrzelejší škarohlídy. Když se rozhlédnete a uvidíte slzy smíchu starší upjaté dámy, která sedí vedle vás a celou dobu udržuje v klidu své dva vnuky, vybuchnete smíchem také. Takovou „očistnou“ lázeň jste v hledišti ještě nikdy nezažili. Jakoby z celého sálu odplynuly všechny starosti a zůstala jenom čirá radost. Ještě dneska při vzpomínce na toto představení se vám na tváři rozlije úsměv. A děti si do slovníku přidaly výrazy nejoblíbenějšího kouzelníka. Když napodobují jeho kouzla, ozve se z jejich pokoje pokaždé hurónský smích.

Takže příště, až budete chtít s dětmi vyrazit na kulturní představení, určitě se podívejte, jestli se někde nekonákouzelnická show. A pokud se chcete od srdce zasmát, neváhejte a běžte.