Internet – rádce i zrádce

Snad jen velmi staří lidé se s počítačem neseznámili, ale to záleží na okolnostech, jak a kde žijí, jejich vzdělání, zdravých očí a samozřejmě rodině, pokud ji mají. Pokud tito lidé žijí na vesnicích a neměli možnost se s počítačem seznámit, je to pro ně dost velká škoda.
kluci na smartphonu
Umíte si představit, jak žijí někteří lidé v dnešní počítačové době, kteří žijí v malých odlehlých vesničkách, kde jsou zrušeny jak autobusové a vlakové spoje, které jezdily po dlouhá desetiletí pravidelně. Asi tato představa vám nic neřekne. Ale integrovaná doprava, která byla zavedena před několika lety, tak ta je pro tyto lidi, jež žijí na vesnicích, úplně nanic. Je to samozřejmě o penězích. Protože 95% spojů je zrušeno. Pokud někdo nemá auto, nemá možnost se podívat na internet, kde si může najít současné autobusové nebo vlakové spoje, tak je od okolního světa odříznut a může se spoléhat jen na lidi, kteří jsou ochotni pomoci jak s dopravou k lékaři, na nákup nebo na úřad. Lidé, kteří žijí v městech nebo v střediskových obcích, si toto vůbec nedokážou představit. Ale těchto pár řádků je o tom, že dnes se bezpočítače a internetu opravdu těžko obejdeme.
kódy na programování

Softwar a data – programové vybavení počítače.
· Denně je náš počítač ohrožen nějakým škodlivým softwarem. Jednoduše řečeno jedná se o software – program, který škodí a zneužívají vaše data například na webových stránkách, které navštěvujete, ve vašem emailu, a váš operační systém doslova zneužijí, poškodí.
· Z těchto důvodů je pro vás důležité, abyste si nainstalovali kvalitní antivirový program (antispyware a podobné programy), které dokážouškodlivé (nežádoucí)softwary zastavit (elimitovat).
Každý uživatel, který internet používá a má děti, tak by je neměl od internetu odhánět, ale postupně a důmyslně vysvětlit a vést k tomu, co mají dělat a co ne. Ano, děti sedí doma u počítače, nebo mají v ruce jen telefon s internetem, to neznamená, že jim nehrozí žádné nebezpečí. Ba naopak. Je důležité jim objasnit a vysvětlit, jak mají být při používání různých programů a internetu opatrné pro svou bezpečnost. Stále dokola. Že musí používat i rozum, nejenom se poddávat emocím. Na co nesmíme zapomínat – děti na počítači kontrolovat.

Nezařazené