Zadní kolečka nemá cenu podceňovat

Spousta lidí nemyslí na nějakou pojistku pro případ, že by se naskytla taková finanční situace, která by nás pěkně podráždila, možná i přivedla na mizinu. Zadní kolečka jsou jistým obnosem financí, který si spoříme v době, kdy se daří na horší časy proto, abychom si nemuseli až tak utahovat opasky. Není to jenom pro případ finanční krize, ale může to být klidně pro případy, kdy rodinný příslušník musí podstoupit drahou operaci nebo se nabourá auto a pojišťovna to neproplatí. To jsou všechno případy, kdy se mohou finance navíc více než hodit.
vyplněný dokument
Spousta lidí však na zadní kolečka nemyslí, a to nejsou jenom mladí, ale také i starší generace – u nich je největší problém s tím, že jsou zvyklí ze socialismu žít z ruky do huby, jak se říká, protože měli zkrátka jistotu, že z bytu je nikdo nevyhodí a příští měsíc dostanou výplatu, i kdyby trakaře padaly. Takové jistoty však v dnešní společnosti nejsou, spoustu lidem to vadí, ale to je naprosto bezesmyslný argument. Lidé si zkrátka musí vžít šetření a utrácení v pravý čas pod kůži a doufejme, že to nebude trvat 40 let jako v socialismu.
poklad zlata

Kam si peníze ukládat

Ti, kteří jich mají vice, si mohou peníze ukládat například do investičních fondů nebo nejrůznějších strojů a nemovitostí – tam totiž peníze vždycky budou mít nějakou hodnotu, když ne za teď, tak za pár let určitě. Pokud totiž své finance investujete (tedy minimálně část), tak ani plíživá inflace ani vaše vlastní rozmařilost na ně nemůže a minimálně se zmírní jejich následky. Ti, kteří si tolik našetřit nedokáží, mohou vždycky uložit peníze na bankovní účet nebo do spořitelny. Není to žádný zázrak, ale je to lepší, než je utrácet za hlouposti.
čtverečkové pozadí

A proč bych měl jako šetřit?

Požehnání budiž ti, kteří mohou šetřit i utrácet naráz. Valná většina lidí si ale musí vybrat a samozřejmě, nikdo si rád opasek neutahuje, a proto spousta lidí volí bezmezné utrácení. Přijde však čas, kdy se bude řvát a křičet, že je hlad. To už si pak nikdo nevzpomene, že koupil každý rok nový mobil za 20 tisíc.

Nezařazené