Cestou k vlastnímu bydlení

Odstěhovat se od rodičů, či opustit podnájem je důležitým krokem v životě každého člověka, a vede po cestě, v jejímž cíli budete vlastníkem svojí nemovitosti. Kde ale tato cesta začíná, jak se na ni dostat, a jak dojít až do cíle?

Na začátku byl sen

Nejprve se musíte rozhodnout, zda chcete bydlet v bytě, či raději zvolíte rodinný dům. V prvním případě můžete zvolit již byt hotový, nebo se poohlédnout, kde se staví byty nové. V případě druhém pak můžete koupit dům k bydlení, novostavbu, dům k rekonstrukci, či pozemek, na kterém dům postavíte. Jakmile budete mít cíl ujasněný, bude potřeba zjistit, na kolik vás to celé vyjde. V případě hotových bytů, či domů, se cenu dozvíte hned. Pokud však chcete například koupit pozemek, a postavit na něm dům, nebo již pozemek máte, budete muset navštívit architekta, který vyčíslí, a oficiálně zdokumentuje, kolik bude celá stavba stát.

sloupky peněz

Částku už znáte. Teď kde na to vzít.

Pokud již víte, jakou investici budete muset vynaložit na sen o vlastním bydlení, přichází otázka jak získat hypotéku Nebankovnihypoteka.cz. Cesty jsou pak dvě. Můžete zkusit zažádat o hypotéku v bance. Pracovník, který se hypotékami zabývá, vám pak sdělí, co všechno musíte doložit. Jedním ze základních požadavků pak bude potvrzení příjmů. Pokud jste běžný zaměstnanec, budete dokládat příjmy ze závislé činnosti, tedy váš průměrný čistý měsíční výdělek. Ten však musí být dostatečně vysoký, a čím víc potřebujete půjčit, tím více musíte vydělávat, abyste dokázali splácet. Pokud věříte, že váš příjem o 40 tisících korun čistého postačí na koupi nové nemovitosti, budete velmi zklamáni.

řadové domky

V takovém případě se pak stále můžete obrátit na nebankovní společnost, jejíž požadavky obvykle nebývají tak náročné. Například společnost Nebankovní hypotéka si vystačí s tím, že máte příjmy dostatečné na to, abyste spláceli, a hypotéku vám poskytne ochotně, a velmi rychle. V dnešní době už se lze spolehnout i na nebankovní společnosti, jelikož poskytují hypotéky snadno, s úrokem podobným těm bankovním, a stojí hlavně o to, abyste dokázali splácet.