Bitcoin jako klíč k pohádkovému bohatství

Bitcoin, mystické slovo, které se poslední roky stále čím dál více objevuje v médiích, ale i v hovorech běžných smrtelníků. Bitcoin je jednou z mnoha kryptoměn, ale má mezi nimi své specifické a zatím neotřesitelné postavení, otázka by mohla být proč?
kufr boháče
Bitcoin vznikl jako první kryptoměna na světě, a to v roce 2009. Zpočátku o něm věděla pouze hrstka zasvěcenců, postupem času s větším množstvím investorů, kteří si od něj slibovali velké výdělky rostl i zájem o toto nové a neprobádané odvětví. Cena rostla a stále více lidí si uvědomovalo příležitost, která se jim nabízela. Důležitý faktor je i to jakým způsobem vlastně tyto peníze vznikají. Nejsou totiž emitovány jako klasické peníze, tedy pomocí bank. Kryptoměny jsou vydávány na základě složitých matematických výpočtů a algoritmů – tyto algoritmy samozřejmě vypočítávají počítače, a proto v počátcích kdy Bitcoin vznikal,mohl si ho vytěžit opravdu každý kdo měl počítač a dostatek znalostí v tomto novém odvětví.
Čím více byl Bitcoin populární tím více se dostával i do podvědomí obyčejných lidí a jak se říká s rostoucí cenou se zvyšuje i chuť a hladovost trhu. V jednu chvíli by se dalo říct, že každý, kdo měl o kryptoměnách alespoň nějaké základní ponětí ho chtěl vlastnit a samozřejmě na něm zbohatnout.
Jenže poté přišel pád, náhlý a nečekaný. Velcí investoři v určité chvíli začali hromadně Bitcoin prodávat, čím započal velký pád a doplatily na něj většinou právě osoby, které vlastnily pouze malé fragmenty Bitcoinu. Tato měna totiž lze kupovat i po částech a nikoli celá mince jako celek. Na druhou stranu nelze říci, že by na Bitcoinech vydělávali pouze velcí investoři, najde se i spousta obyčejných lidí, kteří ve správný čas investovali pár korun a těsně před pádem vše prodali.
bitcoin na dlani
Jak je na tom Bitcoin v současnosti? Bitcoin se nějakou dobu ze svého velkého pádu opravdu nemohl vzpamatovat, většina lidí mu přestala věřit. Poslední dobou se trend otáčí a Bitcoin znovu začíná růst ohromnou rychlostí a láká tak i ty, kteří první velkou vlnu kolem kryptoměn prošvihli. Pokud rádi riskujete, možná nastal právě Váš čas přihodit něco málo do této rulety a zkusit své štěstí.

Nezařazené