Auto z autopůjčovny, vše co potřebujete vědět

Jsou situace, kdy se vám může hodit auto z autopůjčovny. Třeba když máte rozbité svoje a nemáte nárok na půjčení auta ze servisu, nebo v situaci, kdy jste na dovolené a potřebujete se během ní pohybovat po větším úseku. Mnohdy nám totiž městská hromadná doprava nestačí.
Auto z autopůjčovny dnes není již jen pro bohatých deset procent. Dnes již není realitou jen autopůjčovna v Praze. S rostoucí oblibou autopůjčoven, klesly ceny a dnes již není tak finančně náročné si auto zapůjčit. Tím jak roste obliba, roste i množství podnikatelů nabízejících službu půjčení auta. Jsou věci, na které byste si měli dát pozor při půjčování auta.uzavření smlouvy

  1. Úhrada paliva

V první řadě si dejte pozor, jakým způsobem budete hradit palivo v nádrži auta. Jsou tři způsoby, jak může půjčení auta proběhnout. Auto přebírá zákazník s plnou nádrží. Před předáním auta zpět musí být nádrž opět plná – dotankujete tedy pohonnou hmotu, kterou jste vyčerpali. Auto si zákazník převezme s plnou nádrží a vrací s nádrží prázdnou – tím pádem ale zbývající palivo v nádrži propadá. Poslední variantou je zapůjčení auta se zaplacením pohonných hmot na plnou nádrž. Tato situace je nejméně výhodná – ceny si určuje půjčovna.

  1. Služby navíc

Pokud potřebujete k půjčenému autu půjčit třeba autosedačku, zjistěte si, jaký je poplatek. Stát se může také to, že budete hradit čištění vozu.půjčení auta

  1. Vyšší ceny pro mladé řidiče

Řidiči do šestadvaceti let se často mohou setkat s takzvaným mládežnickým příplatkem – ten může navýšit cenu i tak, že se nabídka nemusí naprosto vyplatit.

  1. Smlouva

Smlouvu si pořádně přečtěte, ať víte, za co všechno budete platit, v případě nedodržení smlouvy. Před podpisem smlouvy si řádně zkontrolujte technický stav vozidla, může se stát, že po vás bude chtít po předání vozu půjčovna zaplatit škodu, kterou jste nezpůsobili.