Je levný software či software zadarmo důvěryhodný?

Asi jen málokdo z nás si vystačí se základními programy, které jsou součástí operačního systému, ať už se to týká her, všelijakých editorů či antivirů. Proto budeme hledat, kde mají požadované programy nejlevnější.

Výhodou dnešní doby je, že nemusíme navštěvovat obchody. Můžeme zde totiž najít prakticky cokoliv, a to často volně ke stažení, případně za minimální cenu. A je jasné, že raději koupíme levný software, či si ho stáhneme bez placení, než abychom museli platit plnou cenu.

blog1

Otázkou však je, zda jsou takto stažené programy bezpečné. Často je totiž nalezneme na neověřených webových stránkách, případně tam, kde může kdokoliv nahrát prakticky cokoliv. A to rozhodně není ideální.

Je zde totiž fakt, že pokud se jedná o legální programy, pak jejich kvalita odpovídá ceně. Přeci jen, musíme si uvědomit, že do jeho vývoje byl investován nějaký čas a prostředky. A ty chce tvůrce samozřejmě dostat zaplaceny.

Pokud se však jedná o program zdarma, případně hru, jakou najdeme na některých internetových stránkách, pak musíme počítat s tím, že kvalita nebude zrovna nejlepší. Ačkoliv u her to samozřejmě nemusí až tak vadit, například u antivirového programu to už představuje celkem vážnou hrozbu.

informace1

Také pokud si stáhnete například program na úpravu videa, pak tyto levné varianty nebudou poskytovat ani zdaleka tolik možností, jako nějaký kvalitní program.

Jistě, lze namítnout, že i kvalitní programy lze při troše hledání najít ke stažení zdarma. Zde ovšem přichází jiný problém: za prvé, pokud si jej stáhnete bez placení, pak jeho tvůrci za to nedostanou žádné peníze. A za druhé, je zde poměrně velká pravděpodobnost, že daný soubor bude zavirovaný.

Proto je i zde ve většině případů lepší, pokud si připlatíte za kvalitu. Pak totiž budete mít jistotu, že onen software bude dělat přesně to, co má a bude fungovat tak, jak potřebujete. A navíc bude bezpečný. A to je to nejdůležitější.