Druhé oči

Oči jsou pro člověka velice důležitým orgánem, ale i s nimi jsou spojeny zdravotní problémy, především se to týká krátkozrakosti nebo dalekozrakosti, v některých případech jde o obě vady. První pomůcky určené k redukci zraku se datují těsně ke konci našeho letopočtu. Předchůdcem brýlí byla skleněná koule, ve které byla umístěna voda, působila podobně jako lupa. Samotný císař Nero měl pomůcku odpovídající jeho postavení, tou byl smaragd, díky němu mohl dobře vidět bojující gladiátory.
brýlaté asiatky
Smaragd také fungoval jako ochrana před sluncem, tedy takové pradávné sluneční brýle.
Co se ale nosí dnes a jak si vybrat ty správné brýle? Vyhnout byste se měli náhodné koupi brýlí, i když jejich cena bude jistě lákavá, raději si připlaťte a hlavně si nechte vyšetřit zrak odborníkem, který vám doporučí vhodná skla adekvátní vašemu problémů. Pak už přijde na řadu výběr obrouček. Ty samozřejmě podléhají určitým módním trendům, tak jak se vyvíjí kvalita skel, je tomu tak i co se týká materiálu, ze kterých jsou obroučky vyráběny.
V první řadě záleží na tvaru vašeho obličeje, je důležité, aby vám brýle sedly. Letos byly in kovové obroučky, ale nic masivního, spíše jemně působící. Velice vyhledávané jsou obruby z plastu, ty mají nepřebernou barevnou škálu, a co se týká tvaru, jsou také velice variabilní.
barevné brýle
Výběr je podmíněn tím, aby se do nich vešla potřebná skla, pokud máte více dioptrií, je tu možnost ztenčení skel. Styl retro asi nikdy nebude okoukaný a vždy bude mít svoje příznivce, a to hlavně u žen. Rámečky jsou výraznější, ale rozhodně nejsou přes půl obličeje. Zkrátka vybírejte tak, abyste se v brýlích dobře cítili, neboť jsou součástí vaší osobnosti, a také abyste v nich dobře viděli. Mít moderní brýle je jistě v souladu s módním trendem, který zrovna frčí, ale myslete především na svoje pohodlí a svůj pocit.

Nezařazené