S mikrobusem na dovolenou snů


Každý si představujeme svou dovolenou jinak. Ti z vás, co se těší k moři, se již nemohou dočkat, až nastoupí na palubu letadla, a to je dopraví třeba do Las Palmas, někteří z vás odcestují do Alp nebo alespoň na Slovensko do Vysokých Tater, aby se tu věnovali vysokohorské turistice, a mezi námi jsou i tací, co milují hvězdicové zájezdy. Jejich obliba rostla již v době reálného socialismu, tehdy se na hvězdicový zájezd vypravovali zejména lidé v seniorském věku, a ptáte-li se, proč zrovna ti, pak je to možná z toho důvodu, že tu zažijete snad ten největší klid ze všech typů dovolenkových pobytů.

mikrobus v přírodě

Jde totiž o to, že máte předem objednanou sérii ubytování v různých hotelích či penzionech, cestujete pohodlně autobusem a hlavně stále měníte působiště. Den co den jste jinde, procestujete stovky kilometrů, cestou zhlédnete desítky památek a vaše dovolená tak bude nesmírně pestrá a zajímavá.

svatba s mikrobusem

Něco podobného můžete prožít i s mikrobusem. Půjčovna mikrobusů v Praze vám vůz pronajme třeba na celý týden a vy si pak naplánujete podle svého program, jak vám vyhovuje. Do mikrobusu se vejde i s řidičem devět osob, složení posádky lze tedy na základě této informace naplánovat předem ještě před samotným pronájmem vozu, a může to být například v duchu širší rodiny s dětmi a prarodiči, anebo s kamarády, s nimiž trávíte volný čas ve městě. Jakmile budete znát přesné složení osazenstva mikrobusu, můžete začít plánovat váš dovolenkový program, sestavovat itinerář a plán cesty a zajišťovat ubytovací služby.

Tento způsob trávení dovolené s mikrobusem a devítičlennou posádkou bude mnohem poklidnější, než například pobyt u moře, protože se vyhnete davům lidí na plážích a obecně v přímořských letoviscích, a velmi podobné to může být v horách, kam se také v létě hrnou tisíce nadšenců s batohy a krosnami.