Nábytek z masivního dřeva je ta nejlepší volba

I levné dřevěné postele, které jsou zhotoveny z masivního dřeva, budou vždy mnohem lepší volbou než ten nejdražší a nejvíce luxusní nábytek z dřevotřísky.
A pokud tomu náhodou nevěříte, tak se zamyslete nad tím, z čeho je takový nábytek vyroben:
Od nábytku z masivu nemůžete očekávat nic jiného, než poctivou výrobu z poctivého materiálu. Tedy z kusů dřeva, které jsou následně opracované do konečného výrobku.
borovice v lese
Ovšem pokud jde o dřevotřísku, tak se vlastně jedná o využitý odpad. Odpadní kousky dřeva jako jsou různé úlomky a třísky jsou za pomocí syntetických lepidel slisovány do pevných desek, které se někteří výrobci nábytku nebojí označovat za dřevo. Ovšem s masivním dřevem nemá takový výrobek nic společného. Dřevotříska nemá celkem nic z odlesku krásy skutečného dřeva, a největší problém je ten, že syntetická lepidla, která kousky dřeva spojují, se z ní mohou postupně více či méně uvolňovat. A všechny tyto jedovaté výpary následně dýchají ti, kteří si takový nábytek zakoupí.
nábytek z masívu
Navíc, jistě není sporu o tom, že nábytek z masivního dřeva je krásný. Pokud si zvolíte ten, který je ošetřen pouze bezbarvým lakem či dokonce přírodními oleji, budete moci pozorovat jeho krásnou strukturu, která se s nabytými léty ještě více zvýrazní. Každý, kdo má podobné masivní kousky doma vám potvrdí, že takový nábytek stárne do krásy – kresba letokruhů se postupně zvýrazní, barva trochu ztmavne, je více medová a krásná na pohled.
polštář a méďa na matraci
Takové kousky nábytku se vám proto jen tak neokoukají. Ale ani se nerozbijí. Pokud se vám náhodou stane, že byste otloukli nějaký ten roh, není ani ten nejmenší problém jej znovu obrousit a upravit tak, že po poškození nebude ani památky. Jak je tedy vidět, tak hodnota takového nábytku je trvalá a bude vám spolehlivě sloužit klidně po celý váš život.
Vždyť to, čím máte vybavený svůj byt, jde vidět na první pohled, a mnohdy to jde doslova i cítit.